WURTH ELEKTRONIK 865230345005 SMD Aluminium Electrolytic Capacitor, Radial Can - SMD, 100 �F, 16 V, WCAP-AS5H Series
WURTH ELEKTRONIK 865230345005 SMD Aluminium Electrolytic Capacitor, Radial Can - SMD, 100 �F, 16 V, WCAP-AS5H Series
Product details
| Operating Temperature Min | -40�C |
| Operating Temperature Max | 105�C |
| Lifetime @ Temperature | 5000 hours @ 105�C |
| Voltage Rating | 16V |
| AE Capacitor Case | Radial Can - SMD |
| Product Range | WCAP-AS5H Series |
| Diameter | 6.3mm |
| Automotive Qualification Standard | - |
| ESR | - |
| Capacitance | 100�F |
| Packaging | Cut Tape |
| Ripple Current AC | 81mA |
| Height | 7.7mm |
| MSL | MSL 1 - Unlimited |
Other details
| Brand | WURTH ELEKTRONIK |
| Part Number | 865230345005 |
| Quantity | Each (Supplied on Cut Tape) |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
WURTH ELEKTRONIK 865230345005 SMD Aluminium Electrolytic Capacitor, Radial Can - SMD, 100 �F, 16 V, WCAP-AS5H Series
Product details
| Operating Temperature Min | -40�C |
| Operating Temperature Max | 105�C |
| Lifetime @ Temperature | 5000 hours @ 105�C |
| Voltage Rating | 16V |
| AE Capacitor Case | Radial Can - SMD |
| Product Range | WCAP-AS5H Series |
| Diameter | 6.3mm |
| Automotive Qualification Standard | - |
| ESR | - |
| Capacitance | 100�F |
| Packaging | Cut Tape |
| Ripple Current AC | 81mA |
| Height | 7.7mm |
| MSL | MSL 1 - Unlimited |
Other details
| Brand | WURTH ELEKTRONIK |
| Part Number | 865230345005 |
| Quantity | Each (Supplied on Cut Tape) |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Operating Temperature Min | -40�C |
| Operating Temperature Max | 105�C |
| Lifetime @ Temperature | 5000 hours @ 105�C |
| Voltage Rating | 16V |
| AE Capacitor Case | Radial Can - SMD |
| Product Range | WCAP-AS5H Series |
| Diameter | 6.3mm |
| Automotive Qualification Standard | - |
| ESR | - |
| Capacitance | 100�F |
| Packaging | Cut Tape |
| Ripple Current AC | 81mA |
| Height | 7.7mm |
| MSL | MSL 1 - Unlimited |
Other details
| Brand | WURTH ELEKTRONIK |
| Part Number | 865230345005 |
| Quantity | Each (Supplied on Cut Tape) |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.









