RUBYCON 200BXW68MEFR10X25 Electrolytic Capacitor, Miniature, 68 �F, 200 V, BXW Series, � 20%, Radial Leaded, 10 mm
HomeStore
This is a Electrolytic Capacitor, Miniature, 68 �F, 200 V, BXW Series, � 20%, Radial Leaded, 10 mm product from RUBYCON with the model number 200BXW68MEFR10X25
Product details
Operating Temperature Min -40�C
Capacitor Terminals Radial Leaded
Operating Temperature Max 105�C
Lifetime @ Temperature 12000 hours @ 105�C
Voltage Rating 200V
Product Range BXW Series
Diameter 10mm
Automotive Qualification Standard -
ESR -
Capacitance 68�F
Lead Spacing 5mm
Capacitance Tolerance � 20%
Packaging Each
Height 25mm
Other details
Brand RUBYCON
Part Number 200BXW68MEFR10X25
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Product details
Voltage Rating 200V
Product Range BXW Series
Diameter 10mm
ESR -
Capacitance 68�F
Lead Spacing 5mm
Capacitance Tolerance � 20%
Packaging Each
Height 25mm
Other details
Brand RUBYCON
Part Number 200BXW68MEFR10X25
Description
Voltage Rating 200V
Diameter 10mm
Lead Spacing 5mm
Capacitance Tolerance � 20%
Height 25mm
Part Number 200BXW68MEFR10X25
You may also like
-69%NEW
WURTH ELEKTRONIK 860040673003 Electrolytic Capacitor, 56 �F, 50 V, WCAP-ATUL Series, � 20%, Radial Leaded, 6.3 mm
-70%NEW
WURTH ELEKTRONIK 860021383023 Electrolytic Capacitor, 150 �F, 400 V, WCAP-ATG5 Series, � 20%, Radial Leaded, 22 mm
-70%NEW