Rubycon 200BXW120MEFR16X20 Electrolytic Capacitor Miniature 120 ?F 200 V BXW Series ± 20% Radial Leaded 16 mm
HomeStore
This is a Electrolytic Capacitor, Miniature, 120 ?F, 200 V, BXW Series, ? 20%, Radial Leaded, 16 mm product from RUBYCON with the model number 200BXW120MEFR16X20
Product details
Capacitance 120?F
Voltage Rating 200V
Product Range BXW Series
Capacitance Tolerance ? 20%
Capacitor Terminals Radial Leaded
Diameter 16mm
Lead Spacing 7.5mm
Height 20mm
Operating Temperature Min -40?C
Operating Temperature Max 105?C
Lifetime @ Temperature 10000 hours @ 105?C
ESR -
Automotive Qualification Standard -
Other details
Brand RUBYCON
Part Number 200BXW120MEFR16X20
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Product details
Capacitance 120?F
Voltage Rating 200V
Product Range BXW Series
Capacitance Tolerance ? 20%
Diameter 16mm
Lead Spacing 7.5mm
Height 20mm
ESR -
Other details
Brand RUBYCON
Part Number 200BXW120MEFR16X20
Description
Voltage Rating 200V
Capacitance Tolerance ? 20%
Diameter 16mm
Lead Spacing 7.5mm
Height 20mm
Part Number 200BXW120MEFR16X20
Rubycon 200BXW120MEFR16X20 Electrolytic Capacitor Miniature 120 ?F 200 V BXW Series ± 20% Radial Leaded 16 mm | Tanotis