
VISHAY MAL214097111E3 SMD Aluminium Electrolytic Capacitor, Radial Can - SMD, 220 µF, 50 V, 140 CLH Series
VISHAY MAL214097111E3 SMD Aluminium Electrolytic Capacitor, Radial Can - SMD, 220 µF, 50 V, 140 CLH Series
Product details
| Operating Temperature Min | -55°C |
| Operating Temperature Max | 125°C |
| Lifetime @ Temperature | 3000 hours @ 125°C |
| Voltage Rating | 50V |
| AE Capacitor Case | Radial Can - SMD |
| Product Range | 140 CLH Series |
| Diameter | 12.5mm |
| Automotive Qualification Standard | - |
| ESR | - |
| Capacitance | 220µF |
| Packaging | Cut Tape |
| Ripple Current AC | 750mA |
| Height | 13mm |
| MSL | - |
Other details
| Brand | VISHAY |
| Part Number | MAL214097111E3 |
| Quantity | Each (Supplied on Cut Tape) |
| Technical Data Sheet EN | |
| Product Change Notice EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Original: $4.76
-70%$4.76
$1.43VISHAY MAL214097111E3 SMD Aluminium Electrolytic Capacitor, Radial Can - SMD, 220 µF, 50 V, 140 CLH Series
Product details
| Operating Temperature Min | -55°C |
| Operating Temperature Max | 125°C |
| Lifetime @ Temperature | 3000 hours @ 125°C |
| Voltage Rating | 50V |
| AE Capacitor Case | Radial Can - SMD |
| Product Range | 140 CLH Series |
| Diameter | 12.5mm |
| Automotive Qualification Standard | - |
| ESR | - |
| Capacitance | 220µF |
| Packaging | Cut Tape |
| Ripple Current AC | 750mA |
| Height | 13mm |
| MSL | - |
Other details
| Brand | VISHAY |
| Part Number | MAL214097111E3 |
| Quantity | Each (Supplied on Cut Tape) |
| Technical Data Sheet EN | |
| Product Change Notice EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Operating Temperature Min | -55°C |
| Operating Temperature Max | 125°C |
| Lifetime @ Temperature | 3000 hours @ 125°C |
| Voltage Rating | 50V |
| AE Capacitor Case | Radial Can - SMD |
| Product Range | 140 CLH Series |
| Diameter | 12.5mm |
| Automotive Qualification Standard | - |
| ESR | - |
| Capacitance | 220µF |
| Packaging | Cut Tape |
| Ripple Current AC | 750mA |
| Height | 13mm |
| MSL | - |
Other details
| Brand | VISHAY |
| Part Number | MAL214097111E3 |
| Quantity | Each (Supplied on Cut Tape) |
| Technical Data Sheet EN | |
| Product Change Notice EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.








