VISHAY MAL210118223E3 CAP, ALU ELEC, 22000UF, 63V, SCREW
HomeStore
This is a CAP, ALU ELEC, 22000UF, 63V, SCREW product from VISHAY with the model number MAL210118223E3
Product details
Capacitance 22000µF
Voltage Rating 63V
Product Range 101 PHR-ST Series
Lifetime @ Temperature 10000 hours @ 85°C
Capacitance Tolerance ± 20%
Capacitor Terminals Screw
Diameter 50mm
Lead Spacing 22.2mm
Operating Temperature Min -40°C
Operating Temperature Max 85°C
Height 80mm
ESR 0.019ohm
Automotive Qualification Standard -
Other details
Brand VISHAY
Part Number MAL210118223E3
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
Product details
Capacitance 22000µF
Voltage Rating 63V
Capacitance Tolerance ± 20%
Capacitor Terminals Screw
Diameter 50mm
Lead Spacing 22.2mm
Operating Temperature Max 85°C
Height 80mm
ESR 0.019ohm
Other details
Brand VISHAY
Part Number MAL210118223E3
Description
Capacitance 22000µF
Voltage Rating 63V
Capacitance Tolerance ± 20%
Diameter 50mm
Lead Spacing 22.2mm
Operating Temperature Max 85°C
Height 80mm
ESR 0.019ohm
Part Number MAL210118223E3
VISHAY MAL210118223E3 CAP, ALU ELEC, 22000UF, 63V, SCREW | Tanotis