
VISHAY MAL210118223E3 CAP, ALU ELEC, 22000UF, 63V, SCREW
Product details
| Capacitance | 22000µF |
| Voltage Rating | 63V |
| Product Range | 101 PHR-ST Series |
| Lifetime @ Temperature | 10000 hours @ 85°C |
| Capacitance Tolerance | ± 20% |
| Capacitor Terminals | Screw |
| Diameter | 50mm |
| Lead Spacing | 22.2mm |
| Operating Temperature Min | -40°C |
| Operating Temperature Max | 85°C |
| Height | 80mm |
| ESR | 0.019ohm |
| Automotive Qualification Standard | - |
Other details
| Brand | VISHAY |
| Part Number | MAL210118223E3 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Original: $77.50
-70%$77.50
$23.25VISHAY MAL210118223E3 CAP, ALU ELEC, 22000UF, 63V, SCREW
Product details
| Capacitance | 22000µF |
| Voltage Rating | 63V |
| Product Range | 101 PHR-ST Series |
| Lifetime @ Temperature | 10000 hours @ 85°C |
| Capacitance Tolerance | ± 20% |
| Capacitor Terminals | Screw |
| Diameter | 50mm |
| Lead Spacing | 22.2mm |
| Operating Temperature Min | -40°C |
| Operating Temperature Max | 85°C |
| Height | 80mm |
| ESR | 0.019ohm |
| Automotive Qualification Standard | - |
Other details
| Brand | VISHAY |
| Part Number | MAL210118223E3 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Capacitance | 22000µF |
| Voltage Rating | 63V |
| Product Range | 101 PHR-ST Series |
| Lifetime @ Temperature | 10000 hours @ 85°C |
| Capacitance Tolerance | ± 20% |
| Capacitor Terminals | Screw |
| Diameter | 50mm |
| Lead Spacing | 22.2mm |
| Operating Temperature Min | -40°C |
| Operating Temperature Max | 85°C |
| Height | 80mm |
| ESR | 0.019ohm |
| Automotive Qualification Standard | - |
Other details
| Brand | VISHAY |
| Part Number | MAL210118223E3 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.








