VISHAY MAL225631472E3 Electrolytic Capacitor, Snap-in, 4700 µF, 50 V, 256 PMG-SI Series, 2000 hours @ 105°C, ± 20%
HomeStore
This is a Electrolytic Capacitor, Snap-in, 4700 µF, 50 V, 256 PMG-SI Series, 2000 hours @ 105°C, ± 20% product from VISHAY with the model number MAL225631472E3
Product details
Capacitance 4700µF
Voltage Rating 50V
Product Range 256 PMG-SI Series
Lifetime @ Temperature 2000 hours @ 105°C
Capacitance Tolerance ± 20%
Capacitor Terminals Quick Connect, Snap-In
Diameter 25mm
Lead Spacing 10mm
Operating Temperature Min -40°C
Operating Temperature Max 105°C
Height 30mm
ESR 0.042ohm
Automotive Qualification Standard -
Other details
Brand VISHAY
Part Number MAL225631472E3
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
Product details
Capacitance 4700µF
Voltage Rating 50V
Capacitance Tolerance ± 20%
Diameter 25mm
Lead Spacing 10mm
Height 30mm
ESR 0.042ohm
Other details
Brand VISHAY
Part Number MAL225631472E3
Description
Capacitance 4700µF
Voltage Rating 50V
Capacitance Tolerance ± 20%
Diameter 25mm
Lead Spacing 10mm
Height 30mm
ESR 0.042ohm
Part Number MAL225631472E3
VISHAY MAL225631472E3 Electrolytic Capacitor, Snap-in, 4700 µF, 50 V, 256 PMG-SI Series, 2000 hours @ 105°C, ± 20% | Tanotis