![Vishay 597D476X0050Z2T 597D476X0050Z2T Surface Mount Tantalum Capacitor TANTAMOUNT® 47 µF 50 V 3022 [7655 Metric] ± 20% 0.145 ohm Z](https://img.tanotron.shop/images/product/vishay-597d476x0050z2t-597d476x0050z2t-surface-mount-tantalum-capacitor-tantamount-acirc-reg-47-acirc-micro-f-50-v-3022-7655-metric-plusmn-20-0-145-ohm-z-1.jpg)
Vishay 597D476X0050Z2T 597D476X0050Z2T Surface Mount Tantalum Capacitor TANTAMOUNT® 47 µF 50 V 3022 [7655 Metric] ± 20% 0.145 ohm Z
- Ultra-low ESR
- Conformal coated
- Maximum CV
Other details
| Brand | VISHAY |
| Part Number | 597D476X0050Z2T |
| Quantity | Each (Supplied on Cut Tape) |
| Technical Data Sheet EN | |
| Product Change Notice EN |