VISHAY 489D106X0025D1VE3 Tantalum Capacitor, Resin Coated, 10 µF, 25 V, 489D Series, ± 20%, Radial Leaded
HomeStore
This is a Tantalum Capacitor, Resin Coated, 10 µF, 25 V, 489D Series, ± 20%, Radial Leaded product from VISHAY with the model number 489D106X0025D1VE3
Product details
Operating Temperature Min -55°C
Capacitor Terminals Radial Leaded
Operating Temperature Max 85°C
Voltage Rating 25V
Product Range 489D Series
ESR -
Capacitance 10µF
Lead Spacing 2.5mm
Capacitance Tolerance ± 20%
Packaging Each
Other details
Brand VISHAY
Part Number 489D106X0025D1VE3
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Product details
Operating Temperature Max 85°C
Voltage Rating 25V
Product Range 489D Series
ESR -
Capacitance 10µF
Lead Spacing 2.5mm
Capacitance Tolerance ± 20%
Packaging Each
Other details
Brand VISHAY
Part Number 489D106X0025D1VE3
Description
Operating Temperature Max 85°C
Voltage Rating 25V
Capacitance 10µF
Lead Spacing 2.5mm
Capacitance Tolerance ± 20%
Part Number 489D106X0025D1VE3
VISHAY 489D106X0025D1VE3 Tantalum Capacitor, Resin Coated, 10 µF, 25 V, 489D Series, ± 20%, Radial Leaded | Tanotis