VISHAY BFC237882473 Film Capacitor, 0.047 �F, 1.6 kV, PP (Polypropylene), � 5%, MKP378 Series
Product details
| Operating Temperature Min | -55�C |
| Voltage Rating V DC | 1.6kV |
| Capacitor Terminals | Radial Leaded |
| Operating Temperature Max | 85�C |
| Product Range | MKP378 Series |
| Automotive Qualification Standard | - |
| Capacitor Case Style | - |
| Capacitance | 47000pF |
| Lead Spacing | 27.5mm |
| Capacitance Tolerance | � 5% |
| Brand | VISHAY |
| Part Number | BFC237882473 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Product Change Notice EN |
$2.59VISHAY BFC237882473 Film Capacitor, 0.047 �F, 1.6 kV, PP (Polypropylene), � 5%, MKP378 Series
Product details
| Capacitor Case Style | - |
| Capacitance | 47000pF |
| Lead Spacing | 27.5mm |
| Brand | VISHAY |
| Part Number | BFC237882473 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Product Change Notice EN |
| Capacitance | 47000pF |
| Lead Spacing | 27.5mm |