![VISHAY TR3D226K035C0300 Surface Mount Tantalum Capacitor, TANTAMOUNT®, 22 µF, 35 V, TR3 Series, ± 10%, 2917 [7343 Metric]](https://img.tanotron.shop/images/product/vishay-tr3d226k035c0300-surface-mount-tantalum-capacitor-tantamount-reg-22-micro-f-35-v-tr3-series-plusmn-10-2917-7343-metric-1.jpg)
VISHAY TR3D226K035C0300 Surface Mount Tantalum Capacitor, TANTAMOUNT®, 22 µF, 35 V, TR3 Series, ± 10%, 2917 [7343 Metric]
VISHAY TR3D226K035C0300 Surface Mount Tantalum Capacitor, TANTAMOUNT®, 22 µF, 35 V, TR3 Series, ± 10%, 2917 [7343 Metric]
Product details
| Manufacturer Size Code | D |
| Operating Temperature Min | -55°C |
| Operating Temperature Max | 125°C |
| Voltage Rating | 35V |
| Tantalum Capacitor Case | 2917 [7343 Metric] |
| Product Range | TR3 Series |
| Automotive Qualification Standard | - |
| ESR | 0.3ohm |
| Capacitance | 22µF |
| Capacitance Tolerance | ± 10% |
| Packaging | Cut Tape |
Other details
| Brand | VISHAY |
| Part Number | TR3D226K035C0300 |
| Quantity | Each (Supplied on Cut Tape) |
| Technical Data Sheet EN | |
| Product Change Notice EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Original: $2.46
-70%$2.46
$0.74VISHAY TR3D226K035C0300 Surface Mount Tantalum Capacitor, TANTAMOUNT®, 22 µF, 35 V, TR3 Series, ± 10%, 2917 [7343 Metric]
Product details
| Manufacturer Size Code | D |
| Operating Temperature Min | -55°C |
| Operating Temperature Max | 125°C |
| Voltage Rating | 35V |
| Tantalum Capacitor Case | 2917 [7343 Metric] |
| Product Range | TR3 Series |
| Automotive Qualification Standard | - |
| ESR | 0.3ohm |
| Capacitance | 22µF |
| Capacitance Tolerance | ± 10% |
| Packaging | Cut Tape |
Other details
| Brand | VISHAY |
| Part Number | TR3D226K035C0300 |
| Quantity | Each (Supplied on Cut Tape) |
| Technical Data Sheet EN | |
| Product Change Notice EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Manufacturer Size Code | D |
| Operating Temperature Min | -55°C |
| Operating Temperature Max | 125°C |
| Voltage Rating | 35V |
| Tantalum Capacitor Case | 2917 [7343 Metric] |
| Product Range | TR3 Series |
| Automotive Qualification Standard | - |
| ESR | 0.3ohm |
| Capacitance | 22µF |
| Capacitance Tolerance | ± 10% |
| Packaging | Cut Tape |
Other details
| Brand | VISHAY |
| Part Number | TR3D226K035C0300 |
| Quantity | Each (Supplied on Cut Tape) |
| Technical Data Sheet EN | |
| Product Change Notice EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.










