VISHAY TR3D226K035C0300 Surface Mount Tantalum Capacitor, TANTAMOUNT®, 22 µF, 35 V, TR3 Series, ± 10%, 2917 [7343 Metric]
HomeStore
This is a Surface Mount Tantalum Capacitor, TANTAMOUNT®, 22 µF, 35 V, TR3 Series, ± 10%, 2917 [7343 Metric] product from VISHAY with the model number TR3D226K035C0300
Product details
Manufacturer Size Code D
Operating Temperature Min -55°C
Operating Temperature Max 125°C
Voltage Rating 35V
Tantalum Capacitor Case 2917 [7343 Metric]
Product Range TR3 Series
Automotive Qualification Standard -
ESR 0.3ohm
Capacitance 22µF
Capacitance Tolerance ± 10%
Packaging Cut Tape
Other details
Brand VISHAY
Part Number TR3D226K035C0300
-70%
Product details
Manufacturer Size Code D
Voltage Rating 35V
Product Range TR3 Series
ESR 0.3ohm
Capacitance 22µF
Capacitance Tolerance ± 10%
Packaging Cut Tape
Other details
Brand VISHAY
Part Number TR3D226K035C0300
Description
Voltage Rating 35V
ESR 0.3ohm
Capacitance 22µF
Capacitance Tolerance ± 10%
Part Number TR3D226K035C0300
VISHAY TR3D226K035C0300 Surface Mount Tantalum Capacitor, TANTAMOUNT®, 22 µF, 35 V, TR3 Series, ± 10%, 2917 [7343 Metric] | Tanotis