Vishay TR3D227K010C0100 Surface Mount Tantalum Capacitor TANTAMOUNT® 220 µF 10 V 2917 [7343 Metric] ± 10% 0.1 ohm D
HomeStore
  • Available in EIA 3216-18, 3528-21, 6032-28, 7343-31, 7343-43, 7343-20, 7361-38 case sizes
  • Capacitance range from 0.47µF to 1000µF
  • Voltage rating range from 4VDC to 75VDC
  • Capacitance tolerance is ±10%, ±20%
  • Operating temperature range from -55°C to 125°C
  • Dissipation factor range from 4% to 30%
  • Meets EIA-535-BAAC mechanical and performance requirements
  • Qualified to EIA-717 standard
  • 100% surge current tested (C, D and E case sizes)
Applications
Industrial, Consumer Electronics, Portable Devices, Power Management
Other details
Brand VISHAY
Part Number TR3D227K010C0100
Quantity Each (Supplied on Cut Tape)
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
One Page Summary EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Product Change Notice EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
Applications
Other details
Brand VISHAY
Part Number TR3D227K010C0100
Description
Part Number TR3D227K010C0100
Vishay TR3D227K010C0100 Surface Mount Tantalum Capacitor TANTAMOUNT® 220 µF 10 V 2917 [7343 Metric] ± 10% 0.1 ohm D | Tanotis