
VISHAY 150D156X9020B2B TANTALUM CAPACITOR, 15UF, 20V, AXIAL 10%
Product details
| Operating Temperature Min | -55°C |
| Capacitor Terminals | Axial Leaded |
| Operating Temperature Max | 85°C |
| Voltage Rating | 20V |
| Product Range | 150D Series |
| ESR | - |
| Capacitance | 15µF |
| Lead Spacing | - |
| Capacitance Tolerance | ± 10% |
| Packaging | Each |
Other details
| Brand | VISHAY |
| Part Number | 150D156X9020B2B |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Original: $8.14
-70%$8.14
$2.44VISHAY 150D156X9020B2B TANTALUM CAPACITOR, 15UF, 20V, AXIAL 10%
Product details
| Operating Temperature Min | -55°C |
| Capacitor Terminals | Axial Leaded |
| Operating Temperature Max | 85°C |
| Voltage Rating | 20V |
| Product Range | 150D Series |
| ESR | - |
| Capacitance | 15µF |
| Lead Spacing | - |
| Capacitance Tolerance | ± 10% |
| Packaging | Each |
Other details
| Brand | VISHAY |
| Part Number | 150D156X9020B2B |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Operating Temperature Min | -55°C |
| Capacitor Terminals | Axial Leaded |
| Operating Temperature Max | 85°C |
| Voltage Rating | 20V |
| Product Range | 150D Series |
| ESR | - |
| Capacitance | 15µF |
| Lead Spacing | - |
| Capacitance Tolerance | ± 10% |
| Packaging | Each |
Other details
| Brand | VISHAY |
| Part Number | 150D156X9020B2B |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.











