TAIYO YUDEN RAHTK331M1UGL5005E CAP, ALU ELEC, HYBRID, 330UF, SMD
HomeStore
Product details
Technical Specifications
Find similar products
Capacitance
330µF
Open menu
Voltage(DC)
50V
Open menu
ESR
0.02ohm
Product Diameter
12.5mm
Product Width
Operating Temperature Min
-55°C
Product Range
HTK Series
SVHC
To Be Advised
Find similar products
Capacitance Tolerance
± 20%
Capacitor Case / Package
Radial Can - SMD
Lifetime @ Temperature
4000 hours @ 125°C
Product Length
Product Height
13.5mm
Operating Temperature Max
125°C
Qualification
AEC-Q200
Other details
Brand TAIYO YUDEN
Part Number RAHTK331M1UGL5005E
Quantity Each (Supplied on Cut Tape)
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Product details
Technical Specifications
Capacitance
330µF
Voltage(DC)
50V
ESR
0.02ohm
Product Diameter
12.5mm
Product Width
Operating Temperature Min
-55°C
Product Range
HTK Series
SVHC
To Be Advised
Capacitance Tolerance
± 20%
Capacitor Case / Package
Radial Can - SMD
Lifetime @ Temperature
4000 hours @ 125°C
Product Length
Product Height
13.5mm
Operating Temperature Max
125°C
Qualification
AEC-Q200
Other details
Brand TAIYO YUDEN
Part Number RAHTK331M1UGL5005E
330µF
50V
0.02ohm
12.5mm
-55°C
± 20%
4000 hours @ 125°C
13.5mm
125°C
Part Number RAHTK331M1UGL5005E
You may also like
-69%NEW
WURTH ELEKTRONIK 860040673003 Electrolytic Capacitor, 56 �F, 50 V, WCAP-ATUL Series, � 20%, Radial Leaded, 6.3 mm
-70%NEW
WURTH ELEKTRONIK 860021383023 Electrolytic Capacitor, 150 �F, 400 V, WCAP-ATG5 Series, � 20%, Radial Leaded, 22 mm
-70%NEW