Panasonic EEUFC1H821 EEUFC1H821 Electrolytic Capacitor 820 µF 50 V ± 20% Radial Leaded 5000 Hours @ 105°C Polar
- High reliability
- Automotive grade AEC-Q200 compliant
- Rated voltage range of 6.3VDC to 100VDC
- Tolerance of ±20%
- Endurance of 1000h to 5000h at 105°C
- Operating temperature range -55°C to 105°C
Other details
| Brand | PANASONIC |
| Part Number | EEUFC1H821 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Product Change Notice EN | |
| CAD CadSoft_EAGLE EN |
- High reliability
- Tolerance of ±20%
Other details
| Brand | PANASONIC |
| Part Number | EEUFC1H821 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Product Change Notice EN | |
| CAD CadSoft_EAGLE EN |
Description
- Tolerance of ±20%