Panasonic EEHAZKV221UB EEHAZKV221UB Hybrid Aluminium Electrolytic Capacitor 220 µF ± 20% 35 V Radial Leaded 0.027 ohm
HomeStore
  • ZKU series A type conductive polymer hybrid aluminium electrolytic capacitor
  • Radial lead type
  • Endurance of 4000h at 125°C (large capacitance / high ripple current)
  • AEC-Q200 compliant
  • Capacitor with the electrolyte fused with conductive polymer and electrolyte liquid
  • Taping products for automatic insertion
Other details
Brand PANASONIC
Part Number EEHAZKV221UB
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
  • Radial lead type
  • AEC-Q200 compliant
Other details
Brand PANASONIC
Part Number EEHAZKV221UB
Description
Part Number EEHAZKV221UB
Panasonic EEHAZKV221UB EEHAZKV221UB Hybrid Aluminium Electrolytic Capacitor 220 µF ± 20% 35 V Radial Leaded 0.027 ohm | Tanotis