Panasonic EEEFH1H101L SMD Aluminium Electrolytic Capacitor Radial Can - 100 µF 50 V 0.5 ohm
  • Halogen-free FH series aluminium electrolytic capacitors
  • Surface mount type
  • Endurance of 105°C 10000h (ø6x8 : 7000h, 50V : 7000h)
  • Long life of 40% to 100% higher than series FK (suffix G)
Other details
Brand PANASONIC
Part Number EEEFH1H101L
Quantity
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
  • Surface mount type
Other details
Brand PANASONIC
Part Number EEEFH1H101L
Quantity
Description
Part Number EEEFH1H101L
Panasonic EEEFH1H101L SMD Aluminium Electrolytic Capacitor Radial Can - 100 µF 50 V 0.5 ohm | Tanotis