PANASONIC EEE1HA220WP SMD Aluminium Electrolytic Capacitor, Radial Can - SMD, 22 µF, 50 V, 1000 hours @ 85°C, Polar
HomeStore
  • AEC-Q200 qualified
  • Temperature range from -40°C to +85°C
Product details
Capacitor Case / Package: Radial Can - SMD
Capacitance: 22µF
Voltage(DC): 50V
ESR: -
Lifetime @ Temperature: 1000 hours @ 85°C
Polarity: Polar
Product Range: S
Capacitance Tolerance: ± 20%
Capacitor Terminals: Solder
Product Diameter: 6.3mm
Product Length: -
Product Width: -
Product Height: 5.4mm
Ripple Current: 40mA
Operating Temperature Min: -40°C
Operating Temperature Max: 85°C
Qualification: AEC-Q200
MSL: MSL 1 - Unlimited
Other details
Brand PANASONIC
Part Number EEE1HA220WP
Quantity Each (Supplied on Cut Tape)
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
  • AEC-Q200 qualified
Product details
Capacitance: 22µF
Voltage(DC): 50V
ESR: -
Polarity: Polar
Product Range: S
Capacitance Tolerance: ± 20%
Capacitor Terminals: Solder
Product Diameter: 6.3mm
Product Length: -
Product Width: -
Product Height: 5.4mm
Ripple Current: 40mA
Qualification: AEC-Q200
MSL: MSL 1 - Unlimited
Other details
Brand PANASONIC
Part Number EEE1HA220WP
Description
Capacitance: 22µF
Voltage(DC): 50V
Capacitance Tolerance: ± 20%
Product Diameter: 6.3mm
Product Height: 5.4mm
Ripple Current: 40mA
Part Number EEE1HA220WP
PANASONIC EEE1HA220WP SMD Aluminium Electrolytic Capacitor, Radial Can - SMD, 22 µF, 50 V, 1000 hours @ 85°C, Polar | Tanotis