PANASONIC ECWF2W225JA General Purpose Film Capacitor, Metallized PP, Radial Box - 2 Pin, 2.2 µF, ± 5%, 450 V
HomeStore
Product details
Dielectric Type: Metallized PP
Capacitor Case / Package: Radial Box - 2 Pin
Capacitance: 2.2µF
Capacitance Tolerance: ± 5%
Voltage(AC): -
Voltage(DC): 450V
Capacitor Mounting: Through Hole
Capacitor Terminals: PC Pin
Humidity Rating: GRADE II (Test Condition B)
Lead Spacing: 15mm
Product Length: 18.8mm
Product Width: 12.8mm
Product Height: 17.9mm
Product Range: ECWF(A) Series
Operating Temperature Min: -40°C
Operating Temperature Max: 105°C
Qualification: -
Other details
Brand PANASONIC
Part Number ECWF2W225JA
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Product details
Dielectric Type: Metallized PP
Capacitance: 2.2µF
Capacitance Tolerance: ± 5%
Voltage(AC): -
Voltage(DC): 450V
Capacitor Terminals: PC Pin
Lead Spacing: 15mm
Product Length: 18.8mm
Product Width: 12.8mm
Product Height: 17.9mm
Product Range: ECWF(A) Series
Qualification: -
Other details
Brand PANASONIC
Part Number ECWF2W225JA
Capacitance: 2.2µF
Capacitance Tolerance: ± 5%
Voltage(DC): 450V
Lead Spacing: 15mm
Product Length: 18.8mm
Product Width: 12.8mm
Product Height: 17.9mm
Part Number ECWF2W225JA
PANASONIC ECWF2W225JA General Purpose Film Capacitor, Metallized PP, Radial Box - 2 Pin, 2.2 µF, ± 5%, 450 V | Tanotis