PANASONIC ECEA1VKA330 Electrolytic Capacitor, 33 µF, 35 V, ± 20%, Radial Leaded, 1000 hours @ 85°C, Polar
Product Overview
- Endurance of 1000h at 85°C
- Low profile with 7mm height
- Temperature range from -40°C to +85°C
Product details
Other details
| Brand | PANASONIC |
| Part Number | ECEA1VKA330 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
Product Overview
- Endurance of 1000h at 85°C
- Low profile with 7mm height
Product details
Other details
| Brand | PANASONIC |
| Part Number | ECEA1VKA330 |
| Quantity | Each |
Description
- Endurance of 1000h at 85°C
- Low profile with 7mm height