Panasonic 16SVPT100M Polymer Aluminium Electrolytic Capacitor 100 µF 16 V Radial Can - SMD OS-CON Svpt Series New
Product details
| Capacitance | 100µF |
| Voltage Rating | 16V |
| AE Capacitor Case | Radial Can - SMD |
| Product Range | OS-CON SVPT Series |
| ESR | 0.024ohm |
| Lifetime @ Temperature | 20000 hours @ 105°C |
| Operating Temperature Min | -55°C |
| Operating Temperature Max | 105°C |
| Automotive Qualification Standard | - |
Other details
| Brand | PANASONIC |
| Part Number | 16SVPT100M |
| Quantity | Each (Supplied on Cut Tape) |
| Technical Data Sheet EN |
Product details
| Capacitance | 100µF |
| Voltage Rating | 16V |
| ESR | 0.024ohm |
Other details
| Brand | PANASONIC |
| Part Number | 16SVPT100M |
| Capacitance | 100µF |
| Voltage Rating | 16V |
| ESR | 0.024ohm |