
MULTICOMP MCUMR50V106M6.3X5 Electrolytic Capacitor, 10 �F, 50 V, MCUMR Series, � 20%, Radial Leaded, 6.3 mm
MULTICOMP MCUMR50V106M6.3X5 Electrolytic Capacitor, 10 �F, 50 V, MCUMR Series, � 20%, Radial Leaded, 6.3 mm
Product details
| Operating Temperature Min | -40�C |
| Capacitor Terminals | Radial Leaded |
| Operating Temperature Max | 85�C |
| Lifetime @ Temperature | 1000 hours @ 85�C |
| Voltage Rating | 50V |
| Product Range | MCUMR Series |
| Diameter | 6.3mm |
| Automotive Qualification Standard | - |
| ESR | - |
| Capacitance | 10�F |
| Lead Spacing | 2.5mm |
| Capacitance Tolerance | � 20% |
| Packaging | Each |
| Height | 5mm |
Other details
| Brand | MULTICOMP |
| Part Number | MCUMR50V106M6.3X5 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Original: $0.40
-70%$0.40
$0.12MULTICOMP MCUMR50V106M6.3X5 Electrolytic Capacitor, 10 �F, 50 V, MCUMR Series, � 20%, Radial Leaded, 6.3 mm
Product details
| Operating Temperature Min | -40�C |
| Capacitor Terminals | Radial Leaded |
| Operating Temperature Max | 85�C |
| Lifetime @ Temperature | 1000 hours @ 85�C |
| Voltage Rating | 50V |
| Product Range | MCUMR Series |
| Diameter | 6.3mm |
| Automotive Qualification Standard | - |
| ESR | - |
| Capacitance | 10�F |
| Lead Spacing | 2.5mm |
| Capacitance Tolerance | � 20% |
| Packaging | Each |
| Height | 5mm |
Other details
| Brand | MULTICOMP |
| Part Number | MCUMR50V106M6.3X5 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Operating Temperature Min | -40�C |
| Capacitor Terminals | Radial Leaded |
| Operating Temperature Max | 85�C |
| Lifetime @ Temperature | 1000 hours @ 85�C |
| Voltage Rating | 50V |
| Product Range | MCUMR Series |
| Diameter | 6.3mm |
| Automotive Qualification Standard | - |
| ESR | - |
| Capacitance | 10�F |
| Lead Spacing | 2.5mm |
| Capacitance Tolerance | � 20% |
| Packaging | Each |
| Height | 5mm |
Other details
| Brand | MULTICOMP |
| Part Number | MCUMR50V106M6.3X5 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.









