Kyocera AVX TPSV108M006R0050 Surface Mount Tantalum Capacitor 1000 µF 6.3 V 2924 [7361 Metric] ± 20% 0.05 ohm
HomeStore
Other details
Brand KYOCERA AVX
Part Number TPSV108M006R0050
Quantity Each (Supplied on Cut Tape)
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
More Images
Kyocera AVX TPSV108M006R0050 Surface Mount Tantalum Capacitor 1000 µF 6.3 V 2924 [7361 Metric] ± 20% 0.05 ohm - Image 2
Other details
Brand KYOCERA AVX
Part Number TPSV108M006R0050
Part Number TPSV108M006R0050
Kyocera AVX TPSV108M006R0050 Surface Mount Tantalum Capacitor 1000 µF 6.3 V 2924 [7361 Metric] ± 20% 0.05 ohm | Tanotis