![Kyocera AVX TPSE227K016R0150 Surface Mount Tantalum Capacitor 220 µF 16 V 2917 [7343 Metric] ± 10% 0.15 ohm E](https://img.tanotron.shop/images/product/kyocera-avx-tpse227k016r0150-surface-mount-tantalum-capacitor-220-acirc-micro-f-16-v-2917-7343-metric-plusmn-10-0-15-ohm-e-1.jpg)
Kyocera AVX TPSE227K016R0150 Surface Mount Tantalum Capacitor 220 µF 16 V 2917 [7343 Metric] ± 10% 0.15 ohm E
Other details
| Brand | KYOCERA AVX |
| Part Number | TPSE227K016R0150 |
| Quantity | Each (Supplied on Cut Tape) |
| Technical Data Sheet EN | |
| Packaging / Drawing / Footprint EN |
![Kyocera AVX TPSE227K016R0150 Surface Mount Tantalum Capacitor 220 µF 16 V 2917 [7343 Metric] ± 10% 0.15 ohm E - Image 2](https://img.tanotron.shop/images/product/kyocera-avx-tpse227k016r0150-surface-mount-tantalum-capacitor-220-acirc-micro-f-16-v-2917-7343-metric-plusmn-10-0-15-ohm-e-2.jpg)