Kyocera AVX TPME227M016R0025 TPME227M016R0025 Surface Mount Tantalum Capacitor 220 µF 16 V 2917 [7343-43 Metric] ± 20% 0.025 ohm E
HomeStore
This is a TPME227M016R0025 Surface Mount Tantalum Capacitor , 220 µF, 16 V, 2917 [7343-43 Metric], ± 20%, 0.025 ohm, E product from KYOCERA AVX with the model number TPME227M016R0025
Other details
Brand KYOCERA AVX
Part Number TPME227M016R0025
Quantity Each (Supplied on Cut Tape)
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
Other details
Brand KYOCERA AVX
Part Number TPME227M016R0025
Description
Part Number TPME227M016R0025
Kyocera AVX TPME227M016R0025 TPME227M016R0025 Surface Mount Tantalum Capacitor 220 µF 16 V 2917 [7343-43 Metric] ± 20% 0.025 ohm E | Tanotis