Kyocera AVX TCJD107M020R0055E TCJD107M020R0055E Tantalum Polymer Capacitor 100 µF ± 20% 20 V D 0.055 ohm 2917 [7343-31 Metric]
HomeStore
This is a TCJD107M020R0055E Tantalum Polymer Capacitor , 100 µF, ± 20%, 20 V, D, 0.055 ohm, 2917 [7343-31 Metric] product from KYOCERA AVX with the model number TCJD107M020R0055E
Other details
Brand KYOCERA AVX
Part Number TCJD107M020R0055E
Quantity Each (Supplied on Cut Tape)
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Other details
Brand KYOCERA AVX
Part Number TCJD107M020R0055E
Description
Part Number TCJD107M020R0055E
Kyocera AVX TCJD107M020R0055E TCJD107M020R0055E Tantalum Polymer Capacitor 100 µF ± 20% 20 V D 0.055 ohm 2917 [7343-31 Metric] | Tanotis