Kyocera AVX TCJC106M035R0200 TCJC106M035R0200 Tantalum Polymer Capacitor 10 µF ± 20% 35 V C 0.2 ohm
HomeStore
This is a TCJC106M035R0200 Tantalum Polymer Capacitor , 10 µF, ± 20%, 35 V, C, 0.2 ohm product from KYOCERA AVX with the model number TCJC106M035R0200
Other details
Brand KYOCERA AVX
Part Number TCJC106M035R0200
Quantity Each (Supplied on Cut Tape)
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Product Change Notice EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
More Images
Kyocera AVX TCJC106M035R0200 TCJC106M035R0200 Tantalum Polymer Capacitor 10 µF ± 20% 35 V C 0.2 ohm - Image 2
Other details
Brand KYOCERA AVX
Part Number TCJC106M035R0200
Product Information
Shipping & Returns
Description
Part Number TCJC106M035R0200
Kyocera AVX TCJC106M035R0200 TCJC106M035R0200 Tantalum Polymer Capacitor 10 µF ± 20% 35 V C 0.2 ohm | Tanotis