Kyocera AVX TCJ5477M016R0100 Tantalum Polymer Capacitor 470 µF ± 20% 16 V 5 0.1 ohm 2917 [7343 Metric]
HomeStore
This is a TCJ5477M016R0100 Tantalum Polymer Capacitor , 470 µF, ± 20%, 16 V, 5, 0.1 ohm, 2917 [7343 Metric] product from KYOCERA AVX with the model number TCJ5477M016R0100
Other details
Brand KYOCERA AVX
Part Number TCJ5477M016R0100
Quantity Each (Supplied on Cut Tape)
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Product Change Notice EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
Other details
Brand KYOCERA AVX
Part Number TCJ5477M016R0100
Product Information
Shipping & Returns
Description
Part Number TCJ5477M016R0100
Kyocera AVX TCJ5477M016R0100 Tantalum Polymer Capacitor 470 µF ± 20% 16 V 5 0.1 ohm 2917 [7343 Metric] | Tanotis