![KEMET T541X336M050AH6710 Tantalum Polymer Capacitor, 33 µF, ± 20%, 50 V, X, 0.075 ohm, 2917 [7343 Metric]](https://img.tanotron.shop/images/product/kemet-t541x336m050ah6710-tantalum-polymer-capacitor-33-micro-f-plusmn-20-50-v-x-0-075-ohm-2917-7343-metric-1.jpg)
KEMET T541X336M050AH6710 Tantalum Polymer Capacitor, 33 µF, ± 20%, 50 V, X, 0.075 ohm, 2917 [7343 Metric]
Product details
Other details
| Brand | KEMET |
| Part Number | T541X336M050AH6710 |
| Quantity | Each (Supplied on Cut Tape) |
| Technical Data Sheet EN |