Kemet T521X477M016ATI020 T521X477M016ATI020 Tantalum Polymer Capacitor 470 µF ± 20% 16 V X 0.02 ohm 2917 [7343 Metric] New
HomeStore
This is a T521X477M016ATI020 Tantalum Polymer Capacitor , 470 µF, ± 20%, 16 V, X, 0.02 ohm, 2917 [7343 Metric] New product from KEMET with the model number T521X477M016ATI020
Other details
Brand KEMET
Part Number T521X477M016ATI020
Quantity Each (Supplied on Cut Tape)
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
Other details
Brand KEMET
Part Number T521X477M016ATI020
Description
Part Number T521X477M016ATI020
Kemet T521X477M016ATI020 T521X477M016ATI020 Tantalum Polymer Capacitor 470 µF ± 20% 16 V X 0.02 ohm 2917 [7343 Metric] New | Tanotis