KEMET A759PY337M1JAAE042 Capacitor, 330 µF, 63 V, A759 Series, Radial Leaded, 0.042 ohm, 2000 hours @ 125°C
HomeStore
This is a Capacitor, 330 µF, 63 V, A759 Series, Radial Leaded, 0.042 ohm, 2000 hours @ 125°C product from KEMET with the model number A759PY337M1JAAE042
Product details
Operating Temperature Min -55°C
Operating Temperature Max 125°C
Lifetime @ Temperature 2000 hours @ 125°C
Voltage Rating 63V
AE Capacitor Case Radial Leaded
Product Range A759 Series
Automotive Qualification Standard -
ESR 0.042ohm
Capacitance 330µF
Packaging Each
Other details
Brand KEMET
Part Number A759PY337M1JAAE042
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Manufacturer Catalogue EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
Product details
Voltage Rating 63V
Product Range A759 Series
ESR 0.042ohm
Capacitance 330µF
Packaging Each
Other details
Brand KEMET
Part Number A759PY337M1JAAE042
Quantity Each
Product Information
Shipping & Returns
Description
Voltage Rating 63V
ESR 0.042ohm
Capacitance 330µF
Part Number A759PY337M1JAAE042
KEMET A759PY337M1JAAE042 Capacitor, 330 µF, 63 V, A759 Series, Radial Leaded, 0.042 ohm, 2000 hours @ 125°C | Tanotis