KEMET A759MX447M1HAAE028 Capacitor, 440 �F, 50 V, A759 Series, Radial Leaded, 0.028 ohm, 2000 hours @ 125�C
HomeStore
This is a Capacitor, 440 �F, 50 V, A759 Series, Radial Leaded, 0.028 ohm, 2000 hours @ 125�C product from KEMET with the model number A759MX447M1HAAE028
Product details
Capacitance 440�F
AE Capacitor Case Radial Leaded
Automotive Qualification Standard -
ESR 0.028ohm
Packaging Each
Operating Temperature Min -55�C
Product Range A759 Series
Lifetime @ Temperature 2000 hours @ 125�C
Operating Temperature Max 125�C
Voltage Rating 50V
Other details
Brand KEMET
Part Number A759MX447M1HAAE028
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Manufacturer Catalogue EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
Product details
Capacitance 440�F
ESR 0.028ohm
Packaging Each
Product Range A759 Series
Voltage Rating 50V
Other details
Brand KEMET
Part Number A759MX447M1HAAE028
Quantity Each
Product Information
Shipping & Returns
Description
ESR 0.028ohm
Voltage Rating 50V
Part Number A759MX447M1HAAE028
You may also like
-70%NEW
Thumbnail 1
WURTH ELEKTRONIK 890334026034 Film Capacitor, 2.2 µF, 310 V, PP (Polypropylene), ± 10%, WCAP-FTXX Series
-70%NEW