KEMET A759MS825M2EAAE458 Polymer Aluminium Electrolytic Capacitor, 8.2 µF, 250 V, Radial Leaded, 0.458 ohm
Product Overview
- 2,000 hours @ 125°C
- Low impedance
- High ripple current
- High Voltage
Product details
Other details
| Brand | KEMET |
| Part Number | A759MS825M2EAAE458 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
Product Overview
- 2,000 hours @ 125°C
- Low impedance
- High ripple current
- High Voltage
Product details
Other details
| Brand | KEMET |
| Quantity | Each |
Description
- 2,000 hours @ 125°C