Kemet 080MS26AAMK1STD Electrolytic Capacitor Motor Start 80 µF 260 VAC ± 10% Snap-In 500 Hours @ 60°C
HomeStore
  • 6.3mm double amp tags (quick connect types)
  • VDE approved to IEC 60252-2
Other details
Brand KEMET
Part Number 080MS26AAMK1STD
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Manufacturer Catalogue EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
CAD Multiple Formats EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
One Page Summary EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
  • VDE approved to IEC 60252-2
Other details
Brand KEMET
Part Number 080MS26AAMK1STD
Quantity Each
Product Information
Shipping & Returns
Description
Part Number 080MS26AAMK1STD
Kemet 080MS26AAMK1STD Electrolytic Capacitor Motor Start 80 µF 260 VAC ± 10% Snap-In 500 Hours @ 60°C | Tanotis