EPCOS B32922C3683K000 Film Capacitor, 68000 pF, X2, B32922 Series, 305 V, PP (Polypropylene)
Product details
| Capacitance | 68000pF |
| Suppression Class | X2 |
| Product Range | B32922 Series |
| Voltage Rating X | 305V |
| Voltage Rating Y | - |
| Capacitor Dielectric Type | PP (Polypropylene) |
| Capacitance Tolerance | ± 10% |
| dv/dt Rating | 340V/µs |
| Capacitor Case Style | - |
| Capacitor Terminals | Radial Leaded |
| Operating Temperature Min | -40°C |
| Operating Temperature Max | 110°C |
| Packaging | Each |
| Automotive Qualification Standard | - |
Other details
| Brand | EPCOS |
| Part Number | B32922C3683K000 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Product Change Notice EN |
Product details
| Capacitance | 68000pF |
| Suppression Class | X2 |
| Voltage Rating X | 305V |
| Voltage Rating Y | - |
| dv/dt Rating | 340V/µs |
| Capacitor Case Style | - |
| Packaging | Each |
Other details
| Brand | EPCOS |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Product Change Notice EN |
| Capacitance | 68000pF |
| Voltage Rating X | 305V |
| dv/dt Rating | 340V/µs |