EPCOS B32522N3105J000 Film Capacitor, 1 µF, 250 V, PET (Polyester), ± 5%, B32522 Series
HomeStore
This is a Film Capacitor, 1 µF, 250 V, PET (Polyester), ± 5%, B32522 Series product from EPCOS with the model number B32522N3105J000
Product details
Operating Temperature Min -55°C
Voltage Rating V DC 250V
Capacitor Terminals Radial Leaded
Operating Temperature Max 125°C
Product Range B32522 Series
Automotive Qualification Standard -
Capacitor Case Style -
Capacitance 1µF
Lead Spacing 15mm
Capacitance Tolerance ± 5%
Packaging Each
Capacitor Dielectric Type PET (Polyester)
Other details
Brand EPCOS
Part Number B32522N3105J000
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
Product details
Voltage Rating V DC 250V
Product Range B32522 Series
Capacitor Case Style -
Capacitance 1µF
Lead Spacing 15mm
Capacitance Tolerance ± 5%
Packaging Each
Other details
Brand EPCOS
Part Number B32522N3105J000
Description
Voltage Rating V DC 250V
Capacitance 1µF
Lead Spacing 15mm
Capacitance Tolerance ± 5%
Part Number B32522N3105J000
EPCOS B32522N3105J000 Film Capacitor, 1 µF, 250 V, PET (Polyester), ± 5%, B32522 Series | Tanotis