EPCOS B32022A3333M000 Film Suppression Capacitor, 0.033 µF, 300 VAC, B32022 Series, ± 20%, Radial Leaded, Y2
HomeStore
This is a Film Suppression Capacitor, 0.033 µF, 300 VAC, B32022 Series, ± 20%, Radial Leaded, Y2 product from EPCOS with the model number B32022A3333M000
Product details
Operating Temperature Min -40°C
Voltage Rating X -
Capacitor Terminals Radial Leaded
Voltage Rating Y 300V
Operating Temperature Max 110°C
dv/dt Rating 600V/µs
Product Range B32022 Series
Automotive Qualification Standard -
Capacitor Case Style -
Suppression Class Y2
Capacitance 33000pF
Capacitance Tolerance ± 20%
Packaging Each
Capacitor Dielectric Type PP (Polypropylene)
Other details
Brand EPCOS
Part Number B32022A3333M000
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Product Change Notice EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
Product details
Voltage Rating X -
Voltage Rating Y 300V
dv/dt Rating 600V/µs
Product Range B32022 Series
Capacitor Case Style -
Suppression Class Y2
Capacitance 33000pF
Capacitance Tolerance ± 20%
Packaging Each
Other details
Brand EPCOS
Part Number B32022A3333M000
Quantity Each
Product Information
Shipping & Returns
Description
Voltage Rating Y 300V
dv/dt Rating 600V/µs
Capacitance 33000pF
Capacitance Tolerance ± 20%
Part Number B32022A3333M000
EPCOS B32022A3333M000 Film Suppression Capacitor, 0.033 µF, 300 VAC, B32022 Series, ± 20%, Radial Leaded, Y2 | Tanotis