CGS - TE CONNECTIVITY HSC200220RJ Resistor, Axial Leaded, 220 ohm, 200 W, 1.9 kV, ± 5%, HSC Series, Wirewound
HomeStore
Product details
Temperature Coefficient ± 30ppm/°C
Power Rating 200W
Resistance 220ohm
Resistance Tolerance ± 5%
Resistor Element Type Wirewound
Product Range HSC Series
Resistor Terminals Axial Leaded
Voltage Rating 1.9kV
Other details
Brand CGS - TE CONNECTIVITY
Part Number HSC200220RJ
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Drawing EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
3D Product Image EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
Product details
Power Rating 200W
Resistance 220ohm
Resistance Tolerance ± 5%
Product Range HSC Series
Voltage Rating 1.9kV
Other details
Brand CGS - TE CONNECTIVITY
Part Number HSC200220RJ
Quantity Each
Power Rating 200W
Resistance 220ohm
Resistance Tolerance ± 5%
Voltage Rating 1.9kV
Part Number HSC200220RJ
CGS - TE CONNECTIVITY HSC200220RJ Resistor, Axial Leaded, 220 ohm, 200 W, 1.9 kV, ± 5%, HSC Series, Wirewound | Tanotis