CGS - TE CONNECTIVITY HSC20022RJ Resistor, Stud, 22 ohm, 200 W, 1.9 kV, ± 5%, HSC Series, Wirewound
HomeStore
This is a Resistor, Stud, 22 ohm, 200 W, 1.9 kV, ± 5%, HSC Series, Wirewound product from CGS - TE CONNECTIVITY with the model number HSC20022RJ
Product details
Temperature Coefficient ± 50ppm/°C
Power Rating 200W
Resistance 22ohm
Resistance Tolerance ± 5%
Resistor Element Type Wirewound
Product Range HSC Series
Resistor Terminals Stud
Voltage Rating 1.9kV
Other details
Brand CGS - TE CONNECTIVITY
Part Number HSC20022RJ
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Drawing EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
3D Product Image EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
Product details
Power Rating 200W
Resistance 22ohm
Resistance Tolerance ± 5%
Product Range HSC Series
Resistor Terminals Stud
Voltage Rating 1.9kV
Other details
Brand CGS - TE CONNECTIVITY
Part Number HSC20022RJ
Quantity Each
Product Information
Shipping & Returns
Description
Power Rating 200W
Resistance 22ohm
Resistance Tolerance ± 5%
Voltage Rating 1.9kV
Part Number HSC20022RJ
CGS - TE CONNECTIVITY HSC20022RJ Resistor, Stud, 22 ohm, 200 W, 1.9 kV, ± 5%, HSC Series, Wirewound | Tanotis