CGS - TE CONNECTIVITY HSA501R8J Resistor, 1.8 ohm, 50 W, 1.25 kV, ± 5%, HS Series, Wirewound
HomeStore
This is a Resistor, 1.8 ohm, 50 W, 1.25 kV, ± 5%, HS Series, Wirewound product from CGS - TE CONNECTIVITY with the model number HSA501R8J
Product details
Resistance 1.8ohm
Power Rating 50W
Voltage Rating 1.25kV
Resistance Tolerance ± 5%
Product Range HS Series
Resistor Element Type Wirewound
Temperature Coefficient ± 50ppm/°C
Brand CGS - TE CONNECTIVITY
Part Number HSA501R8J
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
Product details
Resistance 1.8ohm
Power Rating 50W
Voltage Rating 1.25kV
Resistance Tolerance ± 5%
Product Range HS Series
Brand CGS - TE CONNECTIVITY
Part Number HSA501R8J
Description
Resistance 1.8ohm
Power Rating 50W
Voltage Rating 1.25kV
Resistance Tolerance ± 5%
Part Number HSA501R8J
CGS - TE CONNECTIVITY HSA501R8J Resistor, 1.8 ohm, 50 W, 1.25 kV, ± 5%, HS Series, Wirewound | Tanotis