CGS - TE CONNECTIVITY HSC1008R2J Resistor, 8.2 ohm, 100 W, 1.9 kV, ± 5%, HS Series, Wirewound
HomeStore
This is a Resistor, 8.2 ohm, 100 W, 1.9 kV, ± 5%, HS Series, Wirewound product from CGS - TE CONNECTIVITY with the model number HSC1008R2J
Product details
Resistance 8.2ohm
Power Rating 100W
Voltage Rating 1.9kV
Resistance Tolerance ± 5%
Product Range HS Series
Resistor Element Type Wirewound
Temperature Coefficient ± 50ppm/°C
Resistor Terminals Solder Lug
Other details
Brand CGS - TE CONNECTIVITY
Part Number HSC1008R2J
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
Product details
Resistance 8.2ohm
Power Rating 100W
Voltage Rating 1.9kV
Resistance Tolerance ± 5%
Product Range HS Series
Resistor Terminals Solder Lug
Other details
Brand CGS - TE CONNECTIVITY
Part Number HSC1008R2J
Description
Resistance 8.2ohm
Power Rating 100W
Voltage Rating 1.9kV
Resistance Tolerance ± 5%
Part Number HSC1008R2J
CGS - TE CONNECTIVITY HSC1008R2J Resistor, 8.2 ohm, 100 W, 1.9 kV, ± 5%, HS Series, Wirewound | Tanotis