VISHAY RH050100K0FE02 RESISTOR, WIREWOUND, 100KOHM, 50W, 1%
HomeStore
Product details
Temperature Coefficient ± 20ppm/°C
Power Rating 50W
Resistance 100kohm
Resistance Tolerance ± 1%
Resistor Element Type Wirewound
Product Range RH Series
Resistor Terminals Solder Lug
Voltage Rating -
Other details
Brand VISHAY
Part Number RH050100K0FE02
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
Product details
Power Rating 50W
Resistance 100kohm
Resistance Tolerance ± 1%
Product Range RH Series
Resistor Terminals Solder Lug
Voltage Rating -
Other details
Brand VISHAY
Part Number RH050100K0FE02
Power Rating 50W
Resistance 100kohm
Resistance Tolerance ± 1%
Part Number RH050100K0FE02
VISHAY RH050100K0FE02 RESISTOR, WIREWOUND, 100KOHM, 50W, 1% | Tanotis