CGS - TE CONNECTIVITY TE750B4R7J Resistor, Solder Lug, 4.7 ohm, 750 W, ± 5%, TE Series, Wirewound
HomeStore
This is a Resistor, Solder Lug, 4.7 ohm, 750 W, ± 5%, TE Series, Wirewound product from CGS - TE CONNECTIVITY with the model number TE750B4R7J
Product details
Resistance 4.7ohm
Power Rating 750W
Voltage Rating -
Resistance Tolerance ± 5%
Product Range TE Series
Resistor Element Type Wirewound
Temperature Coefficient ± 440ppm/°C
Resistor Terminals Solder Lug
Other details
Brand CGS - TE CONNECTIVITY
Part Number TE750B4R7J
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
Product details
Resistance 4.7ohm
Power Rating 750W
Voltage Rating -
Resistance Tolerance ± 5%
Product Range TE Series
Resistor Terminals Solder Lug
Other details
Brand CGS - TE CONNECTIVITY
Part Number TE750B4R7J
Description
Resistance 4.7ohm
Power Rating 750W
Resistance Tolerance ± 5%
Part Number TE750B4R7J
CGS - TE CONNECTIVITY TE750B4R7J Resistor, Solder Lug, 4.7 ohm, 750 W, ± 5%, TE Series, Wirewound | Tanotis