CGS - TE CONNECTIVITY BDS2A10010RK Resistor, Screw, 10 ohm, 100 W, 500 V, � 10%, BDS Series, Thick Film
Product details
| Temperature Coefficient | � 150ppm/�C |
| Power Rating | 100W |
| Resistor Element Material | Thick Film |
| Resistance | 10ohm |
| Resistance Tolerance | � 10% |
| Product Range | BDS Series |
| Resistor Terminals | Screw |
| Voltage Rating | 500V |
Other details
| Brand | CGS - TE CONNECTIVITY |
| Part Number | BDS2A10010RK |
| Quantity | Each (Supplied on Cut Tape) |
| Technical Data Sheet EN | |
| Drawing EN | |
| 3D Product Image EN |
Product details
| Power Rating | 100W |
| Resistance | 10ohm |
| Product Range | BDS Series |
| Resistor Terminals | Screw |
| Voltage Rating | 500V |
Other details
| Part Number | BDS2A10010RK |
| Technical Data Sheet EN | |
| Drawing EN | |
| 3D Product Image EN |
| Power Rating | 100W |
| Resistance | 10ohm |
| Voltage Rating | 500V |