AVX TAP335M035CCS Tantalum Capacitor, Resin Dipped, 3.3 µF, 35 V, TAP Series, ± 20%, Radial Leaded
HomeStore
This is a Tantalum Capacitor, Resin Dipped, 3.3 µF, 35 V, TAP Series, ± 20%, Radial Leaded product from AVX with the model number TAP335M035CCS
Product details
Capacitance 3.3µF
Voltage Rating 35V
Product Range TAP Series
Capacitance Tolerance ± 20%
Capacitor Terminals Radial Leaded
Packaging Each
Lead Spacing 5mm
Operating Temperature Min -55°C
Operating Temperature Max 85°C
ESR 4ohm
Other details
Brand AVX
Part Number TAP335M035CCS
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
Product details
Capacitance 3.3µF
Voltage Rating 35V
Product Range TAP Series
Capacitance Tolerance ± 20%
Packaging Each
Lead Spacing 5mm
Operating Temperature Max 85°C
ESR 4ohm
Other details
Brand AVX
Part Number TAP335M035CCS
Description
Capacitance 3.3µF
Voltage Rating 35V
Capacitance Tolerance ± 20%
Lead Spacing 5mm
Operating Temperature Max 85°C
ESR 4ohm
Part Number TAP335M035CCS
AVX TAP335M035CCS Tantalum Capacitor, Resin Dipped, 3.3 µF, 35 V, TAP Series, ± 20%, Radial Leaded | Tanotis