VISHAY VR68000001004JAC00 Through Hole Resistor, 1 Mohm, 10 kV, Axial Leaded, 1 W, ± 5%, VR68 Series
HomeStore
This is a Through Hole Resistor, 1 Mohm, 10 kV, Axial Leaded, 1 W, ± 5%, VR68 Series product from VISHAY with the model number VR68000001004JAC00
Product details
Resistance 1Mohm
Voltage Rating 10kV
Resistor Case Style Axial Leaded
Power Rating 1W
Resistance Tolerance ± 5%
Product Range VR68 Series
Resistor Element Type Metal Film
Temperature Coefficient ± 200ppm/K
Automotive Qualification Standard -
RoHS Phthalates Compliant To Be Advised
Other details
Brand VISHAY
Part Number VR68000001004JAC00
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
Product details
Resistance 1Mohm
Voltage Rating 10kV
Power Rating 1W
Resistance Tolerance ± 5%
Product Range VR68 Series
Other details
Brand VISHAY
Part Number VR68000001004JAC00
Description
Resistance 1Mohm
Voltage Rating 10kV
Power Rating 1W
Resistance Tolerance ± 5%
Part Number VR68000001004JAC00
VISHAY VR68000001004JAC00 Through Hole Resistor, 1 Mohm, 10 kV, Axial Leaded, 1 W, ± 5%, VR68 Series | Tanotis