MULTICOMP MCMF02WJJ0101A10 METAL FILM RESISTOR, 100 OHM, 2W, 5%
HomeStore
This is a METAL FILM RESISTOR, 100 OHM, 2W, 5% product from MULTICOMP with the model number MCMF02WJJ0101A10
Product details
Resistance 100ohm
Voltage Rating 500V
Resistor Case Style Axial Leaded
Power Rating 2W
Resistance Tolerance ± 5%
Product Range MCMF Series
Resistor Element Type Metal Film
Temperature Coefficient ± 250ppm/°C
Automotive Qualification Standard -
RoHS Phthalates Compliant Yes
Other details
Brand MULTICOMP
Part Number MCMF02WJJ0101A10
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-69%
Product details
Resistance 100ohm
Voltage Rating 500V
Power Rating 2W
Resistance Tolerance ± 5%
Product Range MCMF Series
RoHS Phthalates Compliant Yes
Other details
Brand MULTICOMP
Part Number MCMF02WJJ0101A10
Description
Resistance 100ohm
Voltage Rating 500V
Power Rating 2W
Resistance Tolerance ± 5%
Part Number MCMF02WJJ0101A10
MULTICOMP MCMF02WJJ0101A10 METAL FILM RESISTOR, 100 OHM, 2W, 5% | Tanotis