CGS - TE CONNECTIVITY C1468KJL Through Hole Resistor, 68 kohm, 650 V, Axial Leaded, 14 W, ± 5%, C Series
HomeStore
This is a Through Hole Resistor, 68 kohm, 650 V, Axial Leaded, 14 W, ± 5%, C Series product from CGS - TE CONNECTIVITY with the model number C1468KJL
Product details
Resistance 68kohm
Voltage Rating 650V
Resistor Case Style Axial Leaded
Power Rating 14W
Resistance Tolerance ± 5%
Product Range C Series
Resistor Element Type Wirewound
Temperature Coefficient ± 90ppm/°C
Automotive Qualification Standard -
RoHS Phthalates Compliant To Be Advised
Other details
Brand CGS - TE CONNECTIVITY
Part Number C1468KJL
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
Product details
Resistance 68kohm
Voltage Rating 650V
Power Rating 14W
Resistance Tolerance ± 5%
Product Range C Series
Other details
Brand CGS - TE CONNECTIVITY
Part Number C1468KJL
Description
Resistance 68kohm
Voltage Rating 650V
Power Rating 14W
Resistance Tolerance ± 5%
Part Number C1468KJL
CGS - TE CONNECTIVITY C1468KJL Through Hole Resistor, 68 kohm, 650 V, Axial Leaded, 14 W, ± 5%, C Series | Tanotis