Neohm - TE Connectivity YR1B549RCC Through Hole Resistor 549 ohm R Series 250 mW ± 0.1% Axial Leaded 500 V
HomeStore
This is a Through Hole Resistor, 549 ohm, R Series, 250 mW, ± 0.1%, Axial Leaded, 500 V product from NEOHM - TE CONNECTIVITY with the model number YR1B549RCC
Product details
Resistance 549ohm
Product Range R Series
Power Rating 250mW
Resistance Tolerance ± 0.1%
Resistor Case Style Axial Leaded
Voltage Rating 500V
Resistor Element Type Metal Film
Temperature Coefficient ± 15ppm/°C
Automotive Qualification Standard -
RoHS Phthalates Compliant To Be Advised
Other details
Brand NEOHM - TE CONNECTIVITY
Part Number YR1B549RCC
Product details
Resistance 549ohm
Product Range R Series
Power Rating 250mW
Resistance Tolerance ± 0.1%
Voltage Rating 500V
Other details
Brand NEOHM - TE CONNECTIVITY
Part Number YR1B549RCC
Description
Resistance 549ohm
Power Rating 250mW
Resistance Tolerance ± 0.1%
Voltage Rating 500V
Part Number YR1B549RCC
Neohm - TE Connectivity YR1B549RCC Through Hole Resistor 549 ohm R Series 250 mW ± 0.1% Axial Leaded 500 V | Tanotis