Vishay Foil Resistors Y145310K0000T9L Through Hole Resistor 10 Kohm Z Series 600 mW ± 0.01% Radial Leaded 300 V
Product details
| Resistance | 10kohm |
| Product Range | Z Series |
| Power Rating | 600mW |
| Resistance Tolerance | ± 0.01% |
| Resistor Case Style | Radial Leaded |
| Voltage Rating | 300V |
| Resistor Element Type | Metal Foil |
| Temperature Coefficient | ± 0.2ppm/°C |
| Automotive Qualification Standard | - |
| RoHS Phthalates Compliant | Yes |
Other details
| Brand | VISHAY FOIL RESISTORS |
| Part Number | Y145310K0000T9L |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
Product details
| Resistance | 10kohm |
| Product Range | Z Series |
| Power Rating | 600mW |
| Voltage Rating | 300V |
Other details
| Quantity | Each |
| Resistance | 10kohm |
| Power Rating | 600mW |
| Voltage Rating | 300V |