![TE Connectivity CPF0603B80K6E1 CPF0603B80K6E1 SMD Chip Resistor 80.6 Kohm ± 0.1% 62.5 mW 0603 [1608 Metric] Thin Film Precision Low TCR](https://img.tanotron.shop/images/product/te-connectivity-cpf0603b80k6e1-cpf0603b80k6e1-smd-chip-resistor-80-6-kohm-acirc-plusmn-0-1-62-5-mw-0603-1608-metric-thin-film-precision-low-tcr-1.jpg)
TE Connectivity CPF0603B80K6E1 CPF0603B80K6E1 SMD Chip Resistor 80.6 Kohm ± 0.1% 62.5 mW 0603 [1608 Metric] Thin Film Precision Low TCR
- EIA 0201, 0402, 0603, 0805, 1206, 1210, 2010, 2512 chip sizes available
- Available in 15ppm/°C, 25ppm/°C and 50ppm/°C temperature coefficient values
- ±0.1%, ±0.5% and ±1% tolerance
- Electroplated 100% matte Sn finish
- Operating temperature range -55°C to 155°C
- Available in 15V, 25V, 50V, 100V and 150V operating voltages
- Stability of 0.5%
- 31.5mW, 63mW, 100mW, 125mW, 250mW and 500mW rated power options at 70°C
Other details
| Brand | TE CONNECTIVITY |
| Part Number | CPF0603B80K6E1 |
| Drawing EN |
- Stability of 0.5%
Other details
| Brand | TE CONNECTIVITY |
Description
- Stability of 0.5%